John Wick 3 – Parabellum Film İncelemesi

Marvel ve DC gibi büyük çizgi roman evrenlerinin karşısına çıkan fantastik ancak benzersiz bir başka dünyanın kahramanı John Wick, beklenmeyen ve aynı zamanda hiç de yabana atılmayacak bir başarı yakaladı.

John Wick 3 – Parabellum Film İncelemesi

John Wick 3 – Parabellum Film İncelemesi

Çizgi roman kahramanları, süper kahramanlar ve fantastik filmlerin Beyaz perdenin lokomotifi olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu tür filmlerin yaptığı büyük gişe hasılatları ve devam filmlerinin stüdyolara vaat ettiği gelirler, film ve senaryo üretimlerinin de tamamen bu alana yönelmesine neden oldu. Böyle bir ortamda Marvel ve DC gibi büyük çizgi roman evrenlerinin karşısına çıkan fantastik ancak benzersiz bir başka dünyanın kahramanı John Wick, beklenmeyen ve aynı zamanda hiç de yabana atılmayacak bir başarı yakaladı. Afişiyle, sunulan snopsisle klişelerle dolu bir aksiyon filmi beklentisiyle ekran karşısına geçen izleyici, filmin daha ilk sahnelerinde bu önyargının ne kadar yanlış olduğunu anladı. Film bittiğindeyse yeni bir efsane serinin geleceği konusunda hemen herkes hem fikirdi.  Nitekim ilk iki film dijital ortamda yabancı film izle ’nler için çok talep gören son dönem yapımlarından olmayı başardı.

Efsane Bir Film Serisi Oluşturmak İçin Keanu Reeves’ i Oynat Formülü

Mütevazı yaşamıyla, farklı mimikleri, yürüyüşü, vücut dili ve eşsiz oyunculuk yeteneğiyle, zaten bu dünyadan olduğuna inanmadığımız Keanu Reeves, John Wick karakterine hayat verince, ortaya çıkan iş gerçek dünyadan bile daha samimi hale büründü. İlk filmden itibaren karakteri ve oluşturulan bu dünyayı çok sevdiğini söyleyen Keanu Reeves’ in karakteri bu kadar sevmesi de, işin başarısında büyük bir paya sahip. Henüz ikinci film vizyona girmeden karakteri ve dünyayı çok sevdiğini ve yeniden oynamak istediğini de açıklayan Reeves, üçüncü filmin yani John Wick 3 filminin gelişinin sinyallerini vermişti. Aktörün hakkını oyunculuğu kadar doğru ve özel senaryoları seçebilmesine de vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

John Wick 3 – Parabellum Film İncelemesi

John Wick karakterinin efsaneye dönüşmesi ve dünya genelinde benzersiz bir başarıya imza atmasında Keanu Reeves’ in muhteşem oyunculuğunun başarısının yanında, elbette bu eşsiz senaryoyu kaleme alan ve karakteri oluşturan Derek Kolstad unutulmamalı. İlk filmden itibaren hiç alışık olmadığımız aksiyon sahneleriyle bizi tanıştıran yönetmen Chad Stahelski, Continental otelinin sahibi Winston rolünü canlandıran Ian McShane’ in oyunculuğuyla oluşturduğu katma değer de unutulmamalı. Serinin en önemli karakterlerinden birine hayat veren Laurence Fishburne, üçüncü filmde de rollerine devam ediyorlar. Matrix’ ten sonra yeniden bir araya gelen Reeves ve Fishburne’ ü bir arada görmek de, sinemaseverler için ayrı bir heyecan oluşturuyor. Bu ikiliye eşlik eden muhteşem oyuncuları aksiyonun tavanda olduğu bir yapımda izlemek isteyenler için John Wick serisinin tüm filmlerini sitemizden altyazılı film izle seçeneğiyle bulabilirsiniz.

John Wick’ e Oyuncu Dayanmıyor

İnanılmaz bir yok etme kabiliyetine sahip olan kahramanımız John Wick sayesinde ölerek seriden çıkan oyuncuların yerine, her yeni seride başka ve çok güçlü oyuncular da bu benzersiz serüvene dahil oluyor. Serinin ikinci filminde dahil olan Franco Nero, İtalya’ nın en ağır abilerinden, en eski ve en sağlam karakter oyuncularından biri. Kendisini Roma’ da ki Continental Oteli’ nin müdürü olarak izlemiştik. John Wick 3 ile Wick dünyasında daha önce görmediğimiz yeni Continental Otelleri göreceğimizden Nero’ nun filmdeki etkisi ne kadar olacak öngörüde bulunmakta pek doğru olmaz.

Her Yeni Filmde Genişleyen Dünya ve Yeni Düşman İhtiyacı

John Wick 3 Parabellum nihayet 17 Mayıs 2019’ da gösterime girecek. Merakla beklediğimiz film hakkında 2014’ te ikinci film yayınlandığından beri söylenmeyen şey, yapılmayan tahmin kalmadı denilebilir. Son filmle ilgili dışarıya ser verip sır vermeyen bir anlayışta sunulan ufak bilgiler, bu merakın daha fazla artmasına yönelik olarak bir taktikti sanıyoruz. Ancak bu taktiğin başarılı olduğu da kesin, zira tüm dünya her fırsatta filmden bahsetmeye devam ediyor. Bilinen belli başlı şeyler stüdyonun, çeşitli aralıklarla kamuoyuyla paylaştıkları. Bu bilgiler arasında seriye yeni katılacak oyuncular olduğunu biliyoruz. Örneğin John Wick 3 filminde baş kötü karakteri Zero’ yu canlandıracak olan, ( bana göre çok başarılı bir cast olmuş ) Mark Dacascos. Zero karakterinin aslında John Wick’ e hayran ve çok başarılı başka bir suikastçi olduğu da bilinenler arasında. Hatta Zero’ nun Wick’ e hayranlığı, olağan koşullarda dost olmalarını sağlayacak kadar güçlü. Ancak aynı zamanda kariyerinde çok başarılı bir suikastçi olarak, üstesinden gelmek zorunda olduğu bir işle karşı karşıya olduğunu, ikinci filmde de Wick’ in mecburen şura üyesi olan Gianna’ yı öldürmek zorunda kaldığını biliyoruz. Ki bunu bilmeyenler için “spoiler” olan bu aksiyon filmi izle sitemizden, keyifli sahneleriyle harika bir film sizi bekliyor.

John Wick 3 – Parabellum Film İncelemesi

Filme katılacağı açıklanan diğer bir karakter olan Sofia’ yı canlandıracak olan oyuncu ise yine önemli bir casting olmuş. Karakteri Oscarlı oyuncu Halle Berry canlandıracak. Karakterin Wick’ le birlikte hareket eden biri olacağına dair emareler, daha çok yayınlanan trailera dayanıyor. Hem trailerı hem de filmi sitemizden altyazılı izleme şansınız bulunuyor. Bunun yanında karakterlerle ilgili çok fazla bilgi yok, ancak böylesi önemli bir oyuncuyla seriye dahil olacağına göre, kuşkusuz belleklerimizde yer edecek. Bu heyecanı yaşamak isteyenler için sitemizin kapıları ardına kadar açık. Yeni film izleme alışkanlıklarınızı değiştireceğiz zamanla. Neyse devam edelim, Laurence Fishburne’ ün ikinci filmde, duruşu ve mimikleriyle oluşturduğu yüksek oyunculuk sunumu, bu benzersiz suç dünyasının içerisinde benzersiz bir örgütün lideri olduğuna bizi hemen inandırabilmişti. Buna göre beklentilerimizde artık bu yönde gelişiyor.

John Wick 3 Parabellum’ da hikaye kaldığı yerden devam ediyor ve John bu çok düzenli işleyen suç dünyasının ana kurallarından birini ihlal ettiği için, başında 14 milyon dolarlık bir ödül ve örgütten dışlanmışlıkla bir saatlik zaman diliminde ortadan kaybolmaya çalışacak. Bu son 1 saatlik zamanı bu nedenle en iyi şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Bundan sonrasına dair nasıl bir yol izleyeceğini, zaten “baba yaga“ lakabını almış, ne yapacağı asla önceden tahmin edilemeyen bir karakterin vereceği kararlara göre öğreneceğiz. Tabii ki bu kararları da ancak John Wick 3 filmi vizyona girmeden öğrenemeyeceğiz. İlk iki filmin etkisiyle, Keanu Reeves’ in kariyerinin etkisiyle John Wick serisinin üçüncü filminden beklentinin çok ama çok yüksek olduğunu da daha tanıtımlarına gelen yorum ve tepkilerden bariz şekilde görmek mümkün.

Her türlü klişeyi yerle bir eden, koreografik aksiyon’ un Hollywood filmlerinde de öne çıkmasını sağlayan bu her açıdan benzersiz serinin, üçüncü filmle birlikte sona ereceği yönetmen ve senarist tarafından açıklandı. Daha doğrusu senaryoya göre, film üçüncü bölümle birlikte bitiyor. Ancak stüdyonun bu konuda ne düşündüğü hakkında henüz bir bilgi yok. Ayrıca Stüdyo bu benzersiz dünya ile ilgili bir dizi hazırlığında. Continental ismini taşıyacak olan dizide, zaman zaman Keanu Reeves Wick karakteriyle görünecek olsa da, dizinin ana konusu Continental Oteli ve bu suç dünyası olacak. Diğer bir deyişle, film son olsa da, karakteri bir süre daha hem de Reeves’ den izleme şansı bulacağız. Türü sevmeyenler için bile çok fazla şey barındıran John Wick’ in merakla beklediğimiz bu son bölümü 17 Mayıs’ ta beyaz perde’ ye çıkıyor. Sinemaya gitmeye zamanı olmayan ya da John Wick efsanesini ev rahatlığında izlemek isteyenlere vizyon film izle ’meyi sitemizde deneyimlemelerini tavsiye eder, şimdiden iyi seyirler dileriz.

John Wick 3 – Parabellum Filmini HD Altyazılı Donmadan İzle